Skip to main content
Czy wirtualne biuro jest legalne?
19 maja, 2023

Czy wirtualne biuro jest legalne?

Wirtualne biuro w Warszawie jest całkowicie legalne i cieszy się rosnącą popularnością wśród przedsiębiorców poszukujących usług na najwyższym poziomie w atrakcyjnej cenie. Nowoczesne usług dla firm są coraz częściej wybierane przez początkujących przedsiębiorców, freelancerów, starupy, prowadzących spółki cywilne, akcyjne, komandytowe czy spółki z o.o.

Czy wirtualne biuro jest zgodne z prawem?

Zgodnie z orzeczeniem Naczelnego Sądu Administracyjnego z 2014 roku, rejestracja firmy w biurze wirtualnym jest zgodna z przepisami polskiego prawa. Warto jednak wiedzieć, że urząd skarbowy wymaga aby pod wskazanym adresem faktycznie była prowadzona działalność gospodarcza. Nie oznacza to jednak, że przedsiębiorca korzystający z adresu wirtualnego w Warszawie musi wykonywać zlecenia w siedzibie firmy, ale prowadzący e-biuro musi wykazać prowadzenie działań związanych z oferowanymi usługami (obsługa korespondencji firmowej klientów, prowadzenie firmowej dokumentacji) pod wskazanym adresem.

Dlaczego ważna jest lokalizacja wirtualnego biura?

Wirtualne biuro musi również spełniać określone wymagania dotyczące lokalu, w którym klienci mogą rejestrować działalność. Urząd skarbowy z pewnością kwestionuje legalność wirtualnego biura zlokalizowanego na działce, opuszczonym magazynie czy lokalu przeznaczonym do remontu. Wybierając e-biuro Warszawa zyskujesz pewność, że nasze działania są zgodne z obowiązującymi przepisami, a Ty możesz korzystać z innowacyjnych usług w konkurencyjnej cenie.

Monika
W swojej pracy staram się przekazywać mój entuzjazm i inspirację związaną z biurami wirtualnymi. Przedstawiam korzyści, jakie e-biura niosą ze sobą dla przedsiębiorstw i pracowników. Moim celem jest nie tylko dostarczenie wartościowej treści, ale także zachęcenie czytelników do eksplorowania i wykorzystywania potencjału biur wirtualnych w ich własnym środowisku biznesowym.
Popularne artykuły
Czy wirtualne biuro jest legalne?
Wirtualne biuro w Warszawie jest całkowicie legalne i cieszy się rosnącą popu…
Czy wirtualne biuro jest bardziej narażone na kontrole skarbowe?
Biuro wirtualne oferuje możliwość korzystania z prestiżowego adresu siedziby …
Jakie korzyści daje wirtualny adres Warszawa?
Wirtualny adres od prawie 30 lat cieszy się popularnością wśród przedsiębiorc…